آیا شخصیت بابانوئل براساس یک شخصیت تاریخی ایجاد شد؟

بابانوئل

حمیده احمدیان راد

مقالات مرتبط:

جشن کریسمس برای چیست؟ –  درخت کریسمس چیست و چگونه به وجود آمد؟ –  آیا شخصیت بابانوئل بر اساس یک شخصیت تاریخی شکل گرفته؟ –  آب نبات عصایی نماد چیست؟ –  کارت تبریک کریسمس چگونه به وجود آمد؟

بابانوئل

سنت نیکلاس اسقفی بوده که که در قرن چهارم میلادی در آسیای صغیر زندگی می کرده است و از مقدسین مسیحیان است. این قدیس محافظ بچه ها و ملوانان محسوب می شود. او به خاطر دادن هدیه به بچه ها مشهور بوده است. روز جشن او، یعنی شش دسامبر، در هلند تعطیل رسمی شد. هلندی ها او را سنت نیکولاس Sint Nikolaas می نامیدند که تلفظش برای بقیه سخت بود و تبدیل به سنتا کلاوس Santa Claus شد. انگلیسی ها برای اولین بار جشن سنتا کلاوس را در کریسمس برگزار کردند.

کریس کرینگل نام دیگر بابانوئل است که در آلمان و در حدود سال های 1600 گسترش پیدا کرد. پروتستان های آلمان 25 دسامبر که تولد مسیح کودک  Christ child یا در زبان آلمانی Christkindl است را زمان هدیه دادن می دانستند. نامی که آلمانی ها برای بابانوئل خود به کار می بردند به کریس کرینگل Kriss Kringle تغییر پیدا کرد.

در هلند و آلمان، بابانوئل اغلب در آسمان و در حال راندن اسبی تصویر می شود که دارد هدایا را به بچه ها می رساند. او اغلب لباس بلند کشیشی پوشیده و “پیتر سیاه” همراهیش می کند. پیتر سیاه جنی است که بچه های شر و نافرمان را شلاق می زند.

منبع: http://www.factmonster.com/spot/christmas2.html

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

To top