برآورنده آرزو

کتاب برآورنده آرزو

محمدرضا کریمی

کتاب برآورنده آرزوبدون شک، زمانی که آرزوهایمان برآورده می شود، احساس شادی، شعف و خوشبختی خواهیم کرد و امیدوارتر و با نشاط تر خواهیم بود.

حال اگر همان آرزو برآورده شود اما با نتایجی ناخواسته و به دور از انتظار ما، آن وقت چه؟ یعنی به آرزوهایمان رسیده ایم اما حاصل چیزی جز دردسر برای ما نبوده است. به طوری که تنها می خواهیم آرزوی خود را یعنی بالاترین چیزی که در زندگی مان برای آن ارزش قائل بودیم را پس بدهیم و به همان شرایط پیش از آرزو برگردیم.

بی تردید، هیچ کس آرزوی بد و پر دردسری برای خودش نمی کند. اما چرا ممکن است عده ای پیدا شوند که بخواهند به شرایط پیش از آرزو برگردند؟ شاید این به نحوی به سحر و جادوگری مربوط باشد.

کسی که آرزوها را با مبلغ کمی (تنها با 50 سنت) برآورده می کند. اما همه کسانی که به آرزوهایشان دست یافته اند، تنها چیزی که می خواهند این است که آن را پس بدهند.

این پیامی است برای ما تا که، البته، به دنبال دست یافتن به آرزوهای بلند خودمان باشیم، اما به امکانات آن هم توجه کنیم تا به دردسر نیفتیم. رسیدن به اهداف بلند خوب است، اما آیا در هر شرایطی چنین است؟

بیندیشیم که آیا واقعاً تنها آرزوهای لجام گسیخته ما را به سر منزل مقصود خواهد رسانید. از سوی دیگر این هم مهم است که بفهمیم آیا هر چیزی یا هر کسی شایستگی آرزو شدن توسط ما را داراست. این ها سؤالاتی است که پس از خواندن کتاب «برآورنده آرزو» می تواند در ذهن خواننده شکل گیرد. نویسنده این کتاب آقای بیل بریتین می باشد که کتاب هایش مورد علاقه کودکان و شاید همه سنین دیگر باشد. از دیگر کتاب های وی ” All the Money in the World یا همه پول در جهان” قابل ذکر است.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

To top