تاریخچه به وجود آمدن هواپیما

هواپیمای flyer

حمیده احمدیان راد

مقالات مرتبط: تعریف هواپیما و انواع آن  –  هواپیما از چه قسمت هایی تشکیل شده  –  هواپیما چگونه پرواز می کند؟  –  تاریخچه به وجود آمدن هواپیما

در قرن چهارم پیش از میلاد، چینی ها فهمیدند که چگونه بادبادک بسازند. بعداً کایت های بزرگ مردم را به آسمان بردند.

در سال 1783 دو برادر فرانسوی به نام مونتگلفیرز montgolfiers ی بالون با هوای داغ ساختند. دو فرانسوی دیگر با آن به بالای شهر پاریس رفتند. این اولین پرواز بشر بود.

هواپیمای flyer

flyer اولین هواپیمای موفق جهان بود. این هواپیمای ملخ دار در سال 1903 به وسیله برادران رایت wright ساخته شد و به پرواز درآمد

در طول قرن 19 میلادی انسان های زیادی پرواز با گلایدرها (هواپیماهای بی موتور) را تجربه کردند. بعد انسان ها شروع به اضافه کردن موتورها و ملخ ها به هواپیماها کردند. اما این ماشین های ابتدایی نمی توانستند پرواز کنند. بعد از تجربه با گلایدرها دو برادربه نام های اورویل orville و ویلبر Wilbur رایت یک هواپیمای دو بال ساختند. در 17 دسامبر سال 1903 اورویل رایت با موفقیت نزدیک کیتی هاوک kitty hawk در کارولینای شمالی آمریکا پرواز کرد. پس از آن مخترعان زیادی هواپیما ساختند و هواپیماها را به پرواز درآوردند.

هواپیماهای جت در طول جنگ جهانی دوم 1945-1939 توسعه پیدا کردند. بعد از جنگ،‌ هواپیماهای مسافربری شروع به استفاده از موتورهای جت کردند.

منبع: http://www.nasa.gov/

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

To top