شترمرغ چگونه جانوری است؟

ساختمان بدن شترمرغ

حمیده احمدیان راد

ساختمان بدن شترمرغشترمرغ بزرگ ترین و سنگین ترین پرنده روی زمین است. همچنین شترمرغ سریع ترین پرنده است. این پرنده می تواند با سرعت بیش از 43 مایل در ساعت (70 کیلومتر در ساعت) بدود. می تواند از بیشتر شکارچیان جلو بزند. همچنین برای دفاع از خودش می تواند لگد بزند. شترمرغ ها نمی توانند پرواز کنند. طول عمر آنها در اسارت بیش از 40 سال است. برای آشنایی با ویژگی های پرندگان اینجا را کلیک کنید.

آناتومی: شترمرغ نه پا 2.7 متر قد می کشد و وزنش بیش از 343 پوند (156 کیلوگرم) می شود. همچنین شترمرغ بزرگ ترین کره چشم را نسبت به هر پرنده دیگری دارد. اندازه چشم آن از عرض پنج سانتی متر یا دو اینچ است.

تخم ها: شترمرغ بزرگ ترین تخم را در جهان می گذارد. تخم های شترمرغ 5.4×7 اینچ (11×18سانتی متر) است و وزنش سه پوند (1400 گرم) است.

محیط زندگی: این پرنده بومی دشت های خشک آفریقا است و خیلی خوب با زندگی بیابانی تطبیق پیدا می کند. شترمرغ ها آبشان را از گیاهانی که می خورند تأمین می کنند.

تغذیه: شترمرغ ها بیشتر از گیاهان تغذیه می کنند. اما حشرات، میوه ها، دانه (بذر)، دانه های آجیل و برخی از جانوران کوچک (مثل مارمولک ها) را هم می خورند.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

To top