فیل ها چگونه جانورانی هستند؟

فیل آفریقایی

دو نوع اصلی فیل وجود دارد. فیل آفریقایی (دو گونه) و فیل آسیایی (یک گونه). فیل های آفریقایی بزرگ ترین جانوران روی خشکی هستند. فیل های آسیایی اندکی کوچک ترند.

فیل آفریقایی

فیل آسیایی

فیل ها پستاندارند. آنها استخوان های خیلی محکمی دارند و در گروه های فامیلی زندگی می کنند که رییس آن یک فیل ماده است. نرها هم بعضی اوقات به گروه می پیوندند. فیل ها شناگران عالی ای هستند. فیل ها (اگرانسان را به حساب نیاوریم) دشمنان طبیعی اندکی دارند. ولی به خاطر از بین رفتن محیط زندگی و و کشتارشان در حال انقراضند (آنها به خاطر عاج هایشان که دو دندان بالایی بلند است کشته می شوند).

ساختمان بدن: فیل ها تا ناحیه شانه از هشت تا 10 پا (3-2.5 متر) قد دارند و وزنشان تقریباً شش تن یا 5400 کیلوگرم است. نرها بزرگ تر از ماده ها هستند. فیل ها پوست قهوه ای-خاکستری بسیار پر چین و چروکی دارند که تقریباً بی مو است. طول مدت بارداری آنها 22 ماه است (طولانی ترین دوره بارداری در میان همه جانوران است). بچه فیل ها با وزن 200 پوند یا 90 کیلوگرم متولد می شوند- بیشتر از وزن اکثر افراد بالغ انسانی. گوش هایشان نه تنها خیلی خوب می شنود،‌ بلکه به فیل کمک می کند تا گرمای اضافی را دفع کند (چراکه خون گرم نزدیک سطح بدن جریان می یابد).

خرطوم: فیل ها از میان دو سوراخ که در انتهای خرطومشان است نفس می کشند. خرطوم یک بینی گسترش یافته است. خرطوم همچنین برای گرفتن آب و غذا مورد استفاده قرار می گیرد. ‌فیل برای به دست آوردن آب، آن را به داخل خرطوم می مکد، سپس خرطوم را به داخل دهان فرو می برد و آب را به داخل آن فواره می زند.

تغذیه: فیل ها ریشه ها،‌ علف ها،‌ برگ ها،‌ میوه ها و پوست درخت را می خورند. آنها از عاج و خرطومشان استفاده می کنند تا غذا به دست آورند. این گیاهخواران بیشتر وقتشان را صرف خوردن می کنند. نرها می توانند هر روز 300 تا 600 پوند یا 130 تا 260 کیلوگرم غذا بخورند.

منبع: http://www.enchantedlearning.com/subjects/mammals/elephant/Elephantcoloring.shtml

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

To top