ساخت قطعه برای کارخانه های زیستی

تحقیقات

تحقیقاتآیا می دانید با روش هایی می توان زمان ساخت قطعات جدید برای کارخانه های زیستی میکروسکوپی را کاهش داد و آن را تنها در مدت شش ساعت انجام داد؟

این کار نوع جدیدی از انقلاب صنعتی دانسته می شود چون که می توان قطعات کارخانه های بیولوژیکی را به تولید انبوه رساند. این کارخانه ها کاربردهای زیادی دارند که از جمله آنها می توان به درمان های دارویی بهتر برای بیماران، پیشرفت در استخراج مواد معدنی از اعماق زمین و تولید سوخت های فسیلی اشاره کرد.

قبل از انقلاب صنعتی بیشتر کالاها با دست ساخته می شدند که همین عامل تولید را آهسته تر، میزان تولیدات را محدود و قیمت محصول را گران می کرد.

حالا ما در زمانه مشابهی هستیم. به این ترتیب که در زیست شناسی مصنوعی نیاز به ساخت و آزمایش هر قطعه از ابتدا است که فرایندی طولانی و آهسته به شمار می رود و دانشمندان دنبال این هستند که سرعت تولید و آزمایش قطعات بیولوژیکی را بالا ببرند.

در زیست شناسی مصنوعی قطعات ساخته شده از DNA دوباره مهندسی می شوند و در داخل سلول هایی قرار می گیرند تا کارخانه های بیولوژیکی را بسازند. یک مشکل عمده در زیست شناسی مصنوعی، کمبود قطعات برای ایجاد انواع جدیدی از کارخانه است.

یکی از اهداف عمده در زیست شناسی مصنوعی پیدا کردن راهی برای صنعتی کردن فرایندها است به طوری که بتوان مانند کارخانه های خودروسازی انبوه محصولات را تولید کرد. زیست شناسی مصنوعی از سوی دولت بریتانیا به عنوان حوزه ای که قابلیت زیادی برای ایجاد شغل دارد و به نفع اقتصاد این کشور است شناخته می شود.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

To top