انسان ها از دو هزار تا 1000 سال پیش از میلاد چه می کردند؟

یک اثر مربوط به عصر برنز در اروپا

حمیده احمدیان راد

حدود 2000 سال پیش از میلاد مسیح، موج دیگری از هندواروپایی ها سرزمین مادریشان را ترک کردند و به سراسر اروپا و آسیا مهاجرت کردند. بعضی به سوی غرب و به اروپا حرکت کردند. جایی که به شاخه های ژرمن، رومی و یونانی تقسیم شدند. دیگران به سمت جنوب شرقی آسیا حرکت کردند و به هند رفتند.

یک اثر مربوط به عصر برنز در اروپا

یک اثر مربوط به عصر برنز در اروپا

آخر عصر برنز شاهد یک شکفتگی فرهنگی در سراسر آسیا و اروپا هستیم. در کرت و یونان کاخ هایی ساخته شد. در مصر، پادشاهی جدید معابد سنگی عظیم و مجسمه ها را به همراه آورد و فرعون های مصری در سمت جنوب اتیوپی و اریتره امروزی و در غرب لیبی و در شمال فلسطین اشغالی امروزی را فتح کردند. در غرب آسیا، هیتیت ها و آشوری ها به تجارت پرداختند و قصرهای بزرگی برپا کردند. در چین خاندان شانگ با استفاده از برنز کاخ هایی ساخت.

اما در حدود 1200 پیش از میلاد، همه این پادشاهی ها سرنگون شدند. ما دقیقاً نمی دانیم که چرا این اتفاق رخ داد. اما عده ای فکر می کنند که ممکن است در این زمان چیزی مثل یک بحران اقتصادی معمولی رخ داده باشد. به دنبال آن نیز عصر تاریکی فرا رسیده است. در طول عصر تاریکی، تعداد زیادی از انسان ها خانه هایشان را در جست و جوی زندگی بهتر ترک کردند. بسیاری از یونانی ها کشور یونان را ترک کردند و در آسیای صغیر (در امتداد ساحل ترکیه امروزی) جمع شدند. مردمی به نام فلسطینی ها نیز به محل فلسطین اشغالی امروزی مهاجرت کردند.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

To top