انواع منابع انرژی

انرژی حاصل از باد

انرژی حاصل از بادانرژی نیرویی است که ما برای حمل و نقل، تأمین گرما و نور خانه هایمان و برای تولید انواع کالاها از آن استفاده می کنیم. دو منبع انرژی وجود دارد: انرژی تجدیدپذیر و انرژی تجدیدناپذیر.

منابع تجدیدناپذیر انرژی

بیشتر انرژی ای که مورد استفاده قرار می دهیم از سوخت های فسیلی مانند ذغال سنگ، گاز طبیعی و نفت خام به دست می آیند. اورانیوم یکی دیگر از منابع تجدیدناپذیر است اما سوخت فسیلی نیست. اورانیوم به سوخت تبدیل می شود و در نیروگاه های هسته ای مورد استفاده قرار می گیرد. هنگامی که این منابع طبیعی مصرف می شوند، برای همیشه از دست می روند.

روند جمع آوری این سوخت ها می تواند برای اکوسیستم های بزرگی که از آنها به دست می آیند مضر باشد. برای تولید انرژی از سوخت های فسیلی از فرایند احتراق استفاده می شود. احتراق، آلودگی هایی مانند مونوکسید کربن و دی اکسید گوگرد ایجاد می کند که می تواند به تشکیل باران اسیدی و گرم شدن کره زمین کمک کند.

منابع تجدیدپذیر انرژی

از منابع تجدیدپذیر انرژی می توان بارها و بارها استفاده کرد. منابع تجدیدپذیر انرژی عبارتند از: انرژی خورشیدی، باد، انرژی زمین گرمایی (انرژی گرمایی ای که در زمین تولید و ذخیره می شود)، زیست توده (ماده آلی ای که به عنوان سوخت مورد استفاده قرار می گیرد) و برق آبی. آنها در مقایسه با انرژی های تجدیدناپذیر آلودگی بسیار کمتری هم در زمینه فراهم آوری و هم تولید ایجاد می کنند.

-انرژی خورشیدی از خورشید به دست می آید. برخی از افراد در خانه هایشان از پنل های خورشیدی استفاده می کنند تا نور خورشید را به الکتریسیته تبدیل کنند.

-توربین های بادی که شبیه به آسیاب های بادی غول پیکر هستند برق تولید می کنند.

-انرژی زمین گرمایی از پوسته زمین می آید. –مهندسان بخار یا آب بسیار داغ را از پوسته زمین استخراج می کنند و از بخار برای تولید برق استفاده می کنند.

-زیست توده شامل محصولات طبیعی ای مانند چوب، کود و ذرت است. این مواد سوزانده می شوند و برای به دست آوردن گرما مورد استفاده قرار می گیرند.

-سدها و رودخانه ها برق آبی تولید می کنند. هنگامی که آب از میان یک سد جریان می یابد توربینی را فعال می کند که یک ژنراتور الکتریکی را به کار می اندازد. 

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

To top