جنگل های برگریز معتدل و ساکنان آنها

درختان برگریز معتدل

سرزمین های قطبی شمالی قاره قطب جنوب –  بیابان –  تندرا –  غار –  شهر –  منطقه ساحلی –  تایگا (جنگل با درختانی با میوه مخروطی)جنگل های برگریز معتدلعلفزارعلفزار گرمسیری استواییمرغزارجنگل های بارانی استواییباتلاق با آب تازهتالابمرداباقیانوسمنطقه درون جزرومدیصخره های مرجانیمنطقه نور خورشید اقیانوس

درختان برگریز معتدل جنگل های برگریز معتدل، جنگل هایی در مناطق بارانی خنک هستند. آنها درختانی دارند که برگ هایشان را در پاییز از دست می دهند و این برگ ها دوباره در بهار رشد می کنند. جنگل های معتدل برگریز در عرض های جغرافیایی میانه، در اطراف جهان یافت می شوند و چهار فصل مشخص دارند.

بهار، تابستان، پاییز و زمستان. در نیمکره شمالی، این جنگل ها در آمریکای شمالی، اروپا و آسیا یافت می شوند. در نیمکره جنوبی، مناطق کوچک تری از این جنگل ها در آمریکای جنوبی، آفربقا و استرالیا وجود دارد. فصل سبز شدن و روییدن دراین جنگل ها حدود شش ماه به طول می انجامد.

دما و بارش: دمای متوسط در جنگل های برگریز معتدل تقریباً 75 درجه فارنهایت یا 24 درجه سانتی گراد است. اما بسته به عرض جغرافیایی جنگل، به 86 درجه فارنهایت یا 30 درجه سانتی گراد هم می رسد. جنگل های مرتفع در کوه ها سردتر هستند. بارش در جنگل های برگریز در هر سال از دو تا پنج پا (1.5-0.5 متر) هم به صورت باران و هم به صورت برف است. رطوبت هوای این جنگل ها بالا است و به 60 تا 80 درصد می رسد.

رنگ های پاییز: در پاییز، تعداد ساعت های نور روز کاهش می یابد. این موجب می شود بعضی از گیاهان و درختان (که برگریز نامیده می شوند) تولید کلروفیلشان (یک رنگدانه سبز که نور خورشید را به انرژی شیمیایی تبدیل می کند) متوقف شود و در نهایت برگ هایشان را از دست بدهند. در طول این دوره، رنگ این برگ ها به رنگ های روشنی از قرمز تا نارنجی و زرد و قهوه ای تغییر می کند.

خاک: خاک جنگل های برگریز کاملاً بارور است. چون که اغلب با برگ هایی که می افتند،‌ شاخه های کوچک، تنه های درخت و موجودات مرده بارور می شود.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

To top