خلاصه داستان هری پاتر و انجمن اسرار

جلد کتاب هری پاتر و انجمن اسرار

جلد کتاب هری پاتر و انجمن اسرار

دورسلی ها به قدری بدجنس بودند که سراسر تعطیلات تابستان هری پاتر می خواست که به مدرسه سحر و جادوی هاگوارتز برگردد. اما درست وقتی که هری داشت وسایلش را جمع می کرد تا به مدرسه برگردد، یک اخطار از فردی غریبه و موذی به نام “دوب” به دستش رسید که می گفت اگر هری پاتر به هاگوارتز برگردد بلایی بر سرش خواهد آمد و حوادث زیادی هم برایش اتفاق افتاد. دومین سال تحصیل هری در هاگوارتز، با اذیت ها و ترس های جدیدی از ناحیه یک پرفسور جدید که ویژگی اش ظلم او بود همراه شد. این پرفسور که “گیلدروی لوکهارت” نام داشت در حمام دختران رفت و آمد می کرد و توجه ناخواسته خواهر کوچک تر “رون ویزلی” یعنی “جینی” را جلب کرد. اما همه این آزار و اذیت ها در مقابل زحمت واقعی که از راه می رسد کوچک است. این واقعه آن است که کسی یا چیزی شروع می کند به تبدیل کردن دانش آموزان هاگوارتز به سنگ.

مروری بر کتاب

به دنبال ماجراهای هری پاتر و سنگ جادو، ما در این کتاب هری را می بینیم که تعطیلات تابستان را پس از سالی که در مدرسه سحر و جادوی هاگوارتز بوده با بستگان وحشتناکش یعنی دورسلی ها می گذراند. دورسلی ها به حدی از رشد هوش جادویی هری ترسیده اند که کتاب های مدرسه او را در جایی گذاشته و آن را قفل کرده اند و عصایش را هم در یک محل مخفی گذاشته اند و حتی هری را در اتاق خواب کوچکش حبس کرده اند. هری نگران است که هرگز به هاگوارتز و پیش دوستانش برنگردد. تا این که به وسیله بهترین رفیقش رون ویزلی که در یک ماشین پرنده به سوی هری می آید از دست ویزلی ها خلاص می شود.

سال دوم در هاگوارتز آرام تر از سال قبل نیست. اول هری یک اخطار عجیب از یک جن خانگی به نام “دوب” دریافت می کند. سپس موقعی که به هاگوارتز می رسد باید با یک پرفسور مغرور جدید که پرفسور دفاع در مقابل هنرهای تاریکی است روبرو شود که در حمام دختران رفت و آمد می کند. همچنین دشمنان قدیمی اش مالفوی و اسنیپ هم سرجایشان هستند. بعضی نیروهای شیطانی هم دانش آموزان متولد موگل را (آنهایی که از انسان ها متولد شده اند و خون جادوگری ندارند و هرمیون دوست هری هم شامل آنها می شود) را به سنگ تبدیل می کنند.

موقعی که هری و رون سعی می کنند از این راز که چه کسی این کار را انجام می دهد پرده بردارند، اطلاعاتی درباره انجمن اسرار به دست می آورند که در یک اتاق پنهانی در هاگوارتز است و شایعه شده که خانه غول وحشتناکی است. افسانه های قدیمی، کلیدها و در نهایت تحقیق، هری و رون را برای جنگ با موجود شروری که مثل آن را تاکنون ندیده بودند به انجمن اسرار هدایت می کند. همچنین هری پاتر باید بر نیروهای تاریکی پیروز شود تا جینی ویزلی خواهر کوچک تر رون را نجات دهد که به وسیله جادوگر زشت و کریهی گرفته شده است.خلاصه داستان هری پاتر و زندانی آزباکان و خلاصه داستان هری پاتر و سنگ جادو را هم می توانید در سایت wikiwebia بخوانید.

منبع: http://www.kidsreads.com/HP07/books/chamber_secrets.asp

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

To top