زرافه چگونه جانوری است؟

زرافه

زرافه بلندترین جانور خشکی زی است.

ساختمان بدن: زرافه بیش از 19 پا یا شش متر قد و بیش از 2800 پوند (1270 کیلوگرم وزن دارد). وزن یک بچه زرافه در هنگام تولد حدود 130 پوند (حدود 59 کیلوگرم) و قدش شش پا (حدود 1.8 متر) است.

زرافه

 

ساختمان بدن زرافه

 

حتی با این که گردن زرافه بسیار بلند است،‌ اما تنها هفت مهره گردن دارد. یعنی همان تعدادی که انسان و بیشتر پستانداران دیگر دارند. پاهای جلویی زرافه کمی بلندتر از پاهای عقبی آن است. زیر گونه های مختلف زرافه شکل های متفاوتی دارند. اما بیشترشان کثیرالاضلاع های قهوه ای روی یک زمینه کرم/قهوه ای مایل به زرد (برنزه) دارند. کثیر الاضلاع های روی بدن زرافه بزرگ تر از آنهایی است که روی صورت و دست و پاها و به طور کلی اندام زیرین زرافه است و به عنوان یک وسیله استتار در میان درختان به کار می آید. زرافه ها دو شاخ کوچک دارند. نرها شاخ های بی موی قلمبه و گره مانندی دارند،. ماده ها شاخ های باریک تری مانند ریش بز دارند.

محافظت در مقابل شکارچیان: این پستانداران که به صورت گله ای زندگی می کنند، می توانند دشمنانشان (مثل شیرها) را از فاصله های دور ببینند. زرافه ها می توانند به شکل مداوم با سرعتی بیش از 35 مایل در ساعت (56 کیلومتر در ساعت) بدوند.

تغذیه: زرافه ها گیاهخوارند. آنها بیشتر برگ ها،‌ شاخه های کوچک و پوست گیاه اقاقیای خاردار را از قسمت های بالای آن می خورند. زرافه ها به دقت اطراف خارها را می خورند و لب های سفت و بزاق غلیظشان از آنها در مقابل خارها محافظت می کند.

آب: زرافه ها می توانند روزها بدون آب سر کنند. برای نوشیدن آب، زرافه ها باید پاهای جلویشان را باز و گشاد قرار دهند و گردن بلندشان را به سوی آب خم کنند. این یک وضعیت خطرناک برای زرافه است چون نمی تواند دشمنانش را ببیند و نمی تواند شروع سریعی برای دویدن داشته باشد.

محیط زندگی: زرافه ها در علفزارها (ساوانا)ی آفریقا زندگی می کنند.

منبع: http://www.enchantedlearning.com/subjects/mammals/giraffe/Giraffecoloring.shtml

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

To top