میکی موس کی و چگونه به وجود آمد؟

میکی موس

میکی موس

میکی موس, مشهورترین شخصیت کارتون های والت دیسنی است. اولین بار این شخصیت در 18 نوامبر 1928 در تئاتر کلونی در نیویورک سیتی, در کارتونی به نام ویلی استیم بوت (قایق بخار ویلی) معرفی شد و بعد میکی به ستاره بیش از 120 کارتون مختلف تبدیل شد. میکی موس همچنین به ستاره نمایش تلویزیونی “باشگاه میکی موس” در دهه 1950 تبدیل شد.

در طراحی های اولیه میکی موس, شکل دایره برای سر, بدن و گوش های میکی موس به کار می رفت. در دهه 1930, طراحی جدید و جالب توجهی برای میکی به عنوان بدنش به کار رفت. این طوری بدن میکی موس گلابی شکل تر شد و مردمک به چشم هایش اضافه شد تا به میزان بیان حالات مختلف او اضافه کند. بعداً, انیماتورهای دهه 1940 یک پرسپکتیو (حالت سه بعدی) را که گوش های میکی موس هم جزو آن بود به او می افزایند و به آن یک شکل سه بعدی می دهند. این تغییر, مدت کوتاهی دوام آورد. میکی موس امروزی بیشتر همانند همانی است که در روزهای اولیه ظاهر شد. به استثنای تغییری که در اینجا و آنجای تن پوشش انجام شد.

 

صدای میکی موس به وسیله خود دیسنی صداگذاری شد. بعداً این وظایف را جیم مکدونالد انجام داد و امروزه وین آلوین صدای متمایز میکی را ایجاد می کند.

میکی موس اولیه“کشتی بخار ویلی” اولین کارتون میکی موس بود که پخش شد و اولین کارتونی بود که صداگذاری همزمان داشت. والت دیسنی قبل از این که ساخت میکی موس را شروع کند, اسوالد خرگوش خوش شانس را می ساخت. ولی به خاطر مسایل مالی, دیگر به ساخت آن ادامه نداد. بعد والت دیسنی تیمی تشکیل داد تا میکی موس را بیافریند. در کشتی بخار ویلی, میکی پادوی روی عرشه یک کشتی رودخانه ای است. مینی شخصیت دختر کارتون از کارهای میکی کیف می کند. میکی برای بازی هایش از همه حیوانات مزرعه به عنوان ابزار جلب توجه استفاده می کند. ولی کاپیتان پیت دیکتاتور منش از کارهای او خوشش نمی آید و در نهایت میکی مجبور می شود به عنوان تنبیه در یک گوشه ای سیب زمینی ها را پوست بکند.

 

این کارتون در تئاتر کلونی در نیویورک پخش شد. این تاریخ, تاریخ تولد میکی موس شناخته می شود.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

To top