داستان های مصور چگونه درست می شوند؟

قصه های تن تن و میلو

نویسنده: آرون آلبرت

ترجمه: حمیده احمدیان راد

قصه های تن تن و میلوهر جامعه ای برای خودش قهرمانانی دارد. بعضی از این قهرمانان افسانه ای هستند و برخی از آنها واقعی بوده اند. قهرمانان به مردم عادی الهام می دهند و به آنها کمک می کنند که فکر کنند آنها هم می توانند کارهای خارق العاده ای انجام دهند. قهرمانان به ما کمک می کنند برای زندگی مان چیزهای بهتری آرزو کنیم. کتاب های کمیک استریپ یا داستان های مصور مانند تن تن داستان هایی درباره این قهرمانان به ما می گویند. شخصیت های این کتاب ها، داستان هایی که ما دوست داریم را از پیش می برند.

شرورها

یک داستان مصور (کمیک استریپ) بدون آدم های شرور چگونه می شود؟ شاید حوصله آدم را سرببرد. بدون وجود آدم های تبه کار و شرور، قهرمانان خیلی امکان کشمکش و مبارزه ندارند. چه کسی حوصله دارد دایم درباره آدم هایی بخواند که پول مردم را از کلاهبردارها پس می گیرند و پول های دزدیده شده خانم های پیر را به آنها برمی گردانند و بچه گربه های فراری را از بالای درخت پایین می روند؟

آدم های شرور داستان های مصور را به سمتی پیش می برند که قهرمانان ما را با احتمالات و انواع چیزهای ممکن یا ناممکن روبرو می کنند. در این صورت قهرمانان و سایر موجودات با قدرت های مافوقی که به اندازه خودشان و یا بیشتر از خودشان قدرت دارند روبرو می شوند. در این شرایط اگر قهرمانان از آنها شکست بخورند، زندگی مردم به خطر می افتد. در میان مردمی که زندگیشان به خطر می افتد، ممکن است ‌آدم هایی باشند که قهرمانان دوستشان دارند. این مقدار زیادی به زدوخوردهای داستان اضافه می کند و داستان را هیجان انگیز می کند و خوانندگان را وامی دارد تا این کتاب های کمیک را بخرند.

خیلی از ما نمی خواهیم فوق شرور باشیم. اما مطمئناً خواندن درباره آنها و مشاهده آنها در حالت های عجیب و غریب و مسخره را دوست داریم.

دشمنان بزرگ

قصه های تن تن

بعضی وقت ها قهرمانان و شرورها در جناح مقابل هم قرار می گیرند. شرور روی خراب کردن هرچیزی که قهرمان دارد متمرکز می شود و قهرمان هم عهد می کند تا شرور را به هر قیمتی متوقف کند. همیشه شرورهای مشخصی با قهرمانان مشخصی رودررو هستند که از نظر قدرت هم مترادف با یکدیگرند. مثل “لکس لوتور” و سوپرمن.

این رقابت و چشم و همچشمی ها باعث می شود که دو طرف به عنوان دشمن هم شناخته شوند. دو مخلوق چنان باهم دشمنی می کنند و تضاد دارند که مقابل همدیگر قرار می گیرند تا هر یک دیگری را شکست دهد. بعضی وقت ها زندگی و اهدافشان از نظر اهمیت در مرتبه بعد از متوقف کردن فرد شرور و یا نابودی قهرمان قرار می گیرد.

بدون وجود این قهرمانان، شرورها و مبارزاتشان داستان های مصور خیلی جالب نمی شوند. این شخصیت ها به خارج از این داستان ها نیز گسترش پیدا می کنند و به بازی های ویدیویی، فیلم ها، تلویزیون، تی شرت ها، پوسترها و بسیاری از مسیرهای دیگر راه پیدا می کنند. عاشقان داستان های مصور و مجموعه داران می توانند مالک آنها شوند و وفاداری و علاقه شان را به شخصیت های مصور دلخواهشان نشان دهند.

منبع: http://comicbooks.about.com/od/characters/p/topcharacters.htm

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

To top