دیوار بزرگ چین چه زمانی و چگونه ساخته شد؟

دیوار بزرگ چین

حمیده احمدیان راد

 

دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین بیش دو هزار سال پیش ابتدا توسط “کین شی هونجی” (Qin Shi Huangdi), اولین امپراتور چین در خاندان کین Qin (چین 221) ,(Ch’in تا 206 پیش از میلاد) ساخته شد. در زبان چینی این دیوار “ون-لی کنگ کنگ” Wan-Li Qang-Qeng نامیده می شود که به معنی دیوار 10000 لی لانگ (Li Long Wall) است. (10000 لی Li = حدود 5000 کیلومتر است).

 

امپراتور کین شی هونجی بعد از تسلط بر هفت ایالت چین و متحد کردن آنها, چهار استحکامات قدیمی را که حدود 700 قبل از میلاد (بیش از 2500 سال قبل) در امتداد شمال چین به وجود آمده بود را به هم متصل کرد و گسترش داد. لشگریان به عنوان اولین خط دفاع در مقابل تهاجم قبایل بیابان گرد یا چادر نشین شمال چین (هون ها) در امتداد دیوار مستقر شدند. علامت دادن به وسیله آتش از دیوار اولین هشدار و به نشانه پیش بینی یک حمله بود.

 

دیوار بزرگ یکی از بزرگ ترین پروژه های ساختمانی ساخته شده توسط انسان است که تاکنون کامل شده. این دیوار در سراسر کوه های چین شمالی گسترده شده و شمال و شمال غرب چین را پیچ زده. این دیوار از سنگ کاری, تخته سنگ ها و خاک فشرده شده, ساخته شده. این دیوار بیش از 5000 کیلومتر (10000 لی) امتداد دارد. ضخامت آن به حدود 4.5 تا 9 متر (15 تا 30 پا) و بلندی آن به بیش از 7.5 متر (25 پا) می رسد.

نقشه چین

 دیوار بزرگ چین در سراسر کوه های چین شمالی گسترده شده

 

در طول دوران خاندان مینگ (1368- 1644) دیوار بزرگ, بزرگ تر شد و طول آن به 6400 کیلومتر (4000 مایل) رسید و در بیش از یک دوره 200 ساله هم باز سازی و تعمیر شد و برج های دیده بانی و توپ ها هم به آن اضافه شدند.

 

دیوار بزرگ چین را از مدار زمین می توان دید اما برخلاف افسانه ها براساس آن چه که جیم لاول, نیل آرمسترانگ و جیم اروین گفته اند, این دیوار از ماه قابل مشاهده نیست.

http://www.enchantedlearning.com/subjects/greatwall/

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

To top