پزشکی از راه دور چیست؟

پزشکی

پزشکیپزشکی از راه دور ایده ای است که دهه ها درباره آن بحث شده و حالا به نظر می رسد که به تدریج وارد حوزه بهداشت و درمان می شود. انجمن پزشکی از راه دور آمریکا تخمین می زند که در سال 2012 میلادی 10 میلیون آمریکایی به طور مستقیم از خدمات پزشکی از راه دور بهره مند شده اند و گزارشی که به تازگی منتشر شده پیش بینی می کند پزشکی از راه دور در سال 2013 به میزان 53 درصد رشد می کند و در سال 2017 شش برابر می شود.

روبات های پزشک نیز به عنوان یکی از شاخه های پزشکی از راه دور که می تواند هزینه های درمانی را پایین نگه دارد، وضعیت مراقبت از بیماران را بهبود بخشد و میزان دسترسی بیماران به ویژه در جوامع دورافتاده به امکانات پزشکی را افزایش دهد مورد توجه واقع شده.

گذشته از ظهور حسگرها، دسترسی گسترده پزشکان و بیماران به تلفن های همراه و دستگاه هایی که امکان اتصال به اینترنت درهمه جا را دارند و نیز پهنای باند مناسب رؤیای تأمین سلامتی و مراقبت از راه دور را بیشتر به واقعیت نزدیک می کند.

شرکت ها نیز تحقیقاتی در این زمینه انجام می دهند از جمله یکی از شرکت ها درحال کار بر روی دستگاه جدیدی است که به افراد اجازه می دهد درجه حرارت، سطح اکسیژن خون، قلب و دیگر اعضای حیاتی و مؤثر بدن را با نگه داشتن آن نزدیک به بدنشان چک کنند. سپس این اطلاعات از طریق گوشی های هوشمند برای پزشک ارسال می شود.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

To top