چرا فرانسه بیشترین جهانگرد را در جهان دارد؟

یکی از محلات پاریس

حمیده احمدیان راد

یکی از محلات پاریسطبیعی است که شکل معماری در کشور فرانسه به ویژه شهر پاریس موجب شده بسیاری از مردم جهان دوست داشته باشند که کشور فرانسه و شهر پاریس را ببینند. اما یک دلیل دیگر هم برای هجوم جهانگردان به پاریس وجود دارد و آن هم این است که فرانسوی ها می دانند که چگونه جهانگردان را به سوی کشورشان جلب کنند.

کشور فرانسه سالها است که بیشترین تعداد گردشگران جهان را به خود جذب مى کند. تنها درسال ۲۰۰۶ ، ۷۸ میلیون جهانگرد خارجى به فرانسه سفر کردند. در خیابان هاى شهرهاى مختلف فرانسه به خصوص پاریس همه نوع زبانى شنیده مى شود. براى این جمعیت انبوه همه جا تابلوهاى راهنمایى وجود دارد تا مسیر خود را به راحتى پیدا کنند . در متروهاى پاریس که اینک به خاطر وسعت و میزان گسترش و جمعیتى که به آن وارد مى شود، تبدیل به شهرى زیرزمینى شده است، سیستم اطلاع رسانى به نحوى است که هر کسى بتواند مسیر حرکت، ایستگاه هاى مختلف و ایستگاه مقصدش را از طریق علائم و تابلوهاى مختلف شناسایى کند. این موضوع از این جهت اهمیت دارد که نرخ تاکسى ها در این کشور بسیار گران است و در نتیجه اکثر مسافران ناچارند از وسایل نقلیه عمومى استفاده کنند.

به خاطر ترافیک سنگین در شهرهاى بزرگ و بخصوص پاریس که حتى بیشتر از تهران است، حرکت اتوبوس ها در شهرها به کندى صورت مى گیرد و بنابراین مترو در جابه جایى مسافران اهمیت زیادى دارد. منتها جهانگردان از تسهیلات خاصى برخوردارند. آنها مى توانند از همه نقاط دیدنى شهر بازدید کنند. این اتوبوس ها از مسیرهایى حرکت مى کنند که بتوانند مسافران را با سرعت بیشترى به مقصد برسانند و هفت دقیقه در این مکان ها توقف مى کنند. جهانگردان در صورت تمایل مى توانند مدت بیشترى در مکان مورد علاقه شان باقى بمانند و مطمئن اند که هر هفت دقیقه به هفت دقیقه اتوبوس جهانگردى به آن مکان مى آید. در شهرهایى مانند پاریس که رودخانه از میان آنها عبور مى کند قایق هاى بزرگى وجود دارد که مسافران را جابه جا مى کنند. هر مسافرى مى تواند در ایستگاه هاى مختلف پیاده شود و از اثر مورد نظرش دیدن کند و باز هم مطمئن باشد که قایق دیگرى درزمان تعیین شده در این ایستگاه توقف مى کند و وى مى تواند از طریق قایق به بازدیدش ادامه دهد. وجود راهنما در این قایق ها به جهانگردان کمک مى کند تا اطلاعات مورد نیازشان را درباره هر نقطه از شهر دریافت کنند. در جاده هاى فرانسه در ورودى هر شهر تابلوهایى همانند تابلوهاى راهنمایى و رانندگى نصب شده که اثر تاریخى جالب هر شهر روى آن کشیده شده و جهانگردان در صورت تمایل مى توانند به آن شهر وارد شوند و از آثار دیدنى آن بازدید کنند. مسافران از طریق اینترنت هم به راحتى مى توانند براى مقصد مورد نظرشان بلیت رزرو کنند.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

To top